Перейти до основного вмісту
x

Жіноча збірна України зіграє у кваліфікації до Олімпіади-2024!

Збірна

Як відомо, завдяки чудовому виступу на чемпіонаті світу чоловіча збірна України здобула право вперше зіграти у кваліфікаційному турнірі до Олімпіади, а саме – до Ігор-2024. А сьогодні президент ГО ФВУ Михайло Мельник отримав офіційного листа від керівництва Міжнародної федерації волейболу (ФІВБ), де повідомляється, що такого ж почесного права досягла і наша жіноча збірна. Адже за підсумками вже жіночої світової першості, яка вчора завершилася тріумфом волейболісток Сербії, у планетарному рейтингу наша національна команда піднялася на 24-ту сходинку, яка й гарантувала підопічним Івана Пєткова можливість стати одними з учасниць відбіркових олімпійських змагань.   

Згідно регламенту, на Іграх-2024 у Парижі зіграють 12 збірних. Франція, як господарка змагань, уже забронювала там собі місце. Інші же 11 учасників визначаться у відбіркових турнірах, які пройдуть у вересні та жовтні 2023 року. Претендуватимуть на це 24 найкращі команди за своїм нинішнім розташуванням у світовому рейтингу, які будуть поділені у кваліфікації на три групи по 8 збірних. Отже, збірна України боротиметься за свій шанс в одній із таких вісімок.

По дві найсильніші команди з кожної групи отримають прямі путівки на Олімпіаду. Ще п’ять учасників Ігор-2024 будуть визначені за рейтингом ФІВБ та географічним принципом.

Нагадаємо, що жіноча збірна України може зіграти на Олімпіаді вдруге в своїй історії. Вперше це сталося на Іграх-1996 в Атланті…

Пресслужба ГО ФВУ