Перейти до основного вмісту
x

ВИЩА ЛІГА (чоловіки). 4-й тур. Півфінальні пари визначилися! Невдаха сезону - також

Буревісник

Заключний тур основного раунду чемпіонату мав визначити і півфінальні пари майбутнього «Фіналу чотирьох», і колектив, який на наступний сезон буде змушений понизитися в класі. Що цікаво, у першому випадку все напряму залежало від ігор за участі «Хотинських козаків», у другому – від виступів «Олюртранса». І так вийшло, що впоралися вони зі своїми завданнями по-різному…


«Лаяр-Палас» (Хирів)

«Булава» - ВК «Бахмут» - 0:3 (10:25, 22:25, 12:25)

«Олюртранс» - «Хотинські козаки» - 2:3 (25:23, 25:21, 12:25, 22:25, 8:15)

ВК «Бахмут» - «Хотинські козаки» - 3:0 (25:18, 25:16, 25:21)

«Буревісник-ШВСМ» - «Булава» - 3:2 (17:25, 27:25, 23:25, 25:17, 15:6)

«Олюртранс» - «Булава» - 3:0 (25:19, 25:21, 25:22)

«Хотинські козаки» - «Буревісник-ШВСМ» - 0:3 (18:25, 21:25, 24:26)


Взагалі, «Хотинські козаки» достроково забронювали за собою місце у провідному квартеті за підсумками основного раунду змагань, а оскільки там зібралися цілком гідні одне одного суперники, то свідомо вишукувати – із ким найліпше помірятися силами в півфінальній серії – це наче пальцем у небо. Проте, хоч як було, але залишатися «на щиті» одразу в обох «генеральних репетиціях» за програмою цього туру до планів хотинців також однозначно не входило. Тому дещо дивним було бачити у їхньому виконанні гру, далеку від тої, якою вони радували своїх уболівальників на старті чемпіонату і, тим більше, навіть неодноразову локальну безпорадність. Складалося враження, що солідну частину емоцій підопічні В’ячеслава Гриньова залишали на майданчику вже під час передматчевих блискучих виконань Гімну, і вже потім, безпосередньо в поєдинках, їх помітно не вистачало. А дехто взагалі, що називається, настільки «загубився» в пошуку свого оптимального місця на паркеті, що виглядав наче хлопчик-початківець у коротеньких штанцях…

Тому якщо у протистоянні з «Олюртрансом» на допомогу Михайлу Куяну, Тарасу Савківу та Івану Гордієнку встиг своєчасно прийти діагональний Павло Скороход, то у поєдинках із ВК «Бахмут-ШВСМ» та «Буревісником-ШВСМ» цього не сталося, і представники Донецької області та Чернігова перемогли в них цілком упевнено та закономірно.

Зрозуміло, що ці дві поразки, які відкинули «Хотинських козаків» на четвертий рядок у підсумковій таблиці основного раунду чемпіонату, трагічними ніяк не назвеш, але тривожний дзвіночок стосовно їхніх зазіхань на п’єдестал пошани пролунав досить гучно…

Спочатку явно не «своїй тарілці» почувалися на майданчику і волейболісти «Буревісника-ШВСМ», які ледь впоралися зі скромною «Булавою». Проте коли його наставник Роман Носко повідомив, що лише тиждень назад фактично всі його підопічні, наче змовившись, перехворіли на якийсь грипозний вірус, то пазли склалися без зайвого здивування. До того ж, чернігівці віднайшли в собі сили та азарт відпрацювати в потрібні моменти через «не можу», а їхня «солодка парочка» - зв’язуючий Денис Копич і центральний блокуючий Максим Николайчук – локально видавала такі перші темпи у виконанні останнього, що психологічно суперники помітно «підкошувалися».

Ну й, традиційно «кошмарив» чужі захисні порядки потужний діагональний Артем Алєксєєнко, котрий загалом у двох матчах «настріляв» 41 очко і, зокрема, багато в чому допоміг своїх команді таки зломити впертий опір тих же «козаків».

Таким чином, «Буревісник-ШВСМ» (на фото) став єдиною командою, котра пройшла восьмиматчевий змагальний шлях без жодної поразки і, відповідно, об’єктивно вважається найбільш вірогідним претендентом на здобуття чемпіонського титулу.

Хоча, зрозуміло, інші учасники «Фіналу чотирьох» дотримуються іншої думки. Зокрема й «Бахмут-ШВСМ», котрий продемонстрував зараз цілком раціональну колективну гру з окремими ефективними «сплесками» окремих виконавців. Насамперед, обох основних бомбардирів – Сергія Нечипорука та Владислава Тищенка, які вправно залишали чужі блоки ні з чим та очевидно могли ще більш додати в разі потреби.

Тож, насправді, недооцінювати не варто ні підопічних Миколи Пасажіна, ні тих же «козаків» із волейболістами «Поділля». І, відповідно, майбутній «Фінал чотирьох» запросто може перетворитися на справжнє свято волейболу!


Півфінальні пари «Фіналу чотирьох»

«Буревісник-ШВСМ» - «Хотинські козаки»

ВК «Бахмут-ШВСМ» - «Поділля»

Матчі триватимуть до двох перемог і відбудуться 24 та 25 березня (в разі потреби – і 26 березня).


Ну й, нарешті, про команду-невдаху сезону. Перед початком цього туру останнє місце в таблиці посідав «Олюртранс», якому, щоби врятуватися, зараз необхідно було здобути бодай одну перемогу. Однак, за іронією долі, шикарний подарунок лучанам зробили спортсмени «ШВСМ-СумДУ», котрі, в силу, певних причин, не змогли прибути на тур та отримали технічні поразки, в тому числі й від «Олюртранса». Таким чином, на останню сходинку автоматично опустився «Локомотив-Збірна Харківської області-1», який і змушений буде провести наступний сезон у першій лізі.

Щоправда, луцькі волейболісти все одно були сповнені рішучості довести і всім, і самим собі, що насправді спроможні робити результат власними силами. Тож спочатку дали неймовірно феєричний бій «Хотинським козакам» (і ледь не дотисли тих у четвертій партії!), а потім по грі здолали амбітних хлопців із «Булави» - благо, вправні бомбардири Павло Струнець, Владислав Шобота та Володимир Самарчук «вистрілювали» регулярно і точно.

Таким чином, що цікаво, у підсумку з останньої сходинки в таблиці «Олюртранс» видав вражаючий стрибок одразу на п’ятий рядок! Молодець!


Підсумкова турнірна таблиця основного етапу чемпіонату виглядає так…

https://uvf-web.dataproject.com/CompetitionStandings.aspx?ID=63&PID=217

Пресслужба ГО ФВУ