Перейти до основного вмісту
x

«Прометей» та «Хімік» гарантували собі путівки до півфіналу чемпіонату України

Наші волейболістки продовжили свою переможну серію в чемпіонаті України до п’ятнадцяти матчів. Цього разу під каток підопічних Івана Петкова потрапила «Орбіта-ЗНУ-ОДЮСШ», з якою ті впоралися в трьох сетах.Уже з перших хвилин протистояння стало зрозуміло, що «Прометей» панькатися зі своїм суперником не збирається. Іван Петков випустив на майданчик повністю бойовий склад. Дівчата віддячили наставнику за таку довіру: вони боролися за кожен бал та добре читали гру. Так, Шара Венегас підстрахувала Діану Мелюшкину після того, як її постріл наразився на блок опоненток – у підсумку розіграш залишився за нами - 2:1Черговий розкішний поєдинок видала Анастасія Крайдуба, і далеко не вперше в цьому сезоні стала кращим снайпером зустрічі (20). Один із її ударів з-за лінії нападу збільшив перевагу господарок. Кам’янчанки весь перший сет тримали гостей на відстані витягнутої руки - 11:5. Однаково добре працюючи на двох лініях, вони збільшували свою перевагу з кожним розіграшом  - 15:8.До того ж «червоно-білим» вдалося нейтралізувати атакувальні пориви гравців «Орбіти» – Вікторії Савченко та Антоніни Жук. Як потім після матчу розповів наставник запоріжанок Гарій Єгіазаров, причиною цьому, зокрема, стало непорозуміння нападниць з молодою зв’язуючою Катериною Гужвою, яка вперше грала на такому рівні. «Прометей» завершив партію спуртом (7:0) і ейсом Лори Кітіпової - 25:11.Перша половина другого відрізку зустрічі запам’яталася однаковим рахунком на табло та епізодично – рівною грою. Замість Діани Мелюшкиної на паркеті з'явилася Марина Мазенко, на подачі якої «Прометей» взяв сім пунктів поспіль. Втім, перед цим варто згадати успіхи в цьому ігровому елементі Вікторії Савченко. Догравальниця спочатку ейсом вивела свій колектив уперед - 2:3, а потім збільшила його перевагу до чотирьох очок – 2:6. Причиною цьому стали невдалі дії Даямі Санчес. Волейболістка запоріжанок прекрасно відчувала невпевненість кубинки на прийомі й раз за разом навантажувала її м’ячами.Муки нашої спортсменки закінчилися після того, як Антоніна Жук не влучила зльоту в поле в простій ситуації. Цей момент засмутив гостей – вони почали робити помилки в простих ситуаціях. «Прометей», навпаки, додав в активності й дуже скоро рахунок зрівняв - 7:7. Невдала силова подача змусила Петкова замінити Санчес на Катерину Сільченкову, яка залишилася на майданчику до завершення матчу.  Далі суперники почергово обмінювалися вдалими комбінаціями до моменту, коли вводити круглого в гру пішла Марина Мазенко. Після цього майже рівний рахунок на табло (14:13) змінився на тотальний відрив господарок - 21:13. Невдале доведення, звичайно, нічого хорошого опоненткам не несло, звідси й такий ривок «червоно-білих». Кам’янчанки знову поставили крапку в сеті подачею на виліт, проте цього разу Крайдуби - 25:14.У заключній партії картина протистояння не змінилася. «Прометей» додав у грі на сітці, виконавши чотири вдалих блоки в третьому сеті з восьми загальних. Продовжувала тероризувати гостей своїми гарматами й наша діагональна. Волейболістки «Орбіти», розуміючи, що їм очки в цьому поєдинку вже не взяти, однаково продовжували боротися. Але відомо, що проти лому немає прийому, тому підопічні Івана Петкова все ж спокійно довели зустріч до перемоги – 25:15.За регламентом чемпіонату України команди, які за підсумками І-го етапу займуть перші два місця в турнірній таблиці, автоматично потрапляють до півфіналу змагань, тобто відразу до третього раунду. Цієї миті «Прометей» та «Хімік» для інших учасників вже не досяжні. Відзначимо, що розташування клубів у першу чергу залежить від кількості перемог, а вже потім від набраних очок.   «Прометей»: Дудник, Мелюшкина, Дрозд (к), Політанська, Сільченкова, Кітіпова, Крайдуба, Харчинська, Франкевич, Санчес, Ротар (л), Мазенко, Венегас (л). Тренер – Іван Петков.«Орбіта-ЗНУ-ОДЮСШ»: Заблоцька Х., Лучко, Пасс, Луценко (л), Луханіна, Заблоцька К., Ніколайчук (л), Жук (к), Пугач, Гужва, Савченко, Окоро. Тренер – Гарій Єгіазаров.Судді: Гранько Катерина - Умінський Євген.Тривалість матчу: 56 хв. (18+20+18)Набрані очки: 75-40 (40-17 – атака, 7-3 – ейси, 8-2 – блок, 20-18 – помилки суперника).Кращі снайпери: Крайдуба (20) – Савченко (6).29 січня. Кам’янське. СК «Прометей».