Перейти до основного вмісту
x

Михайло МЕЛЬНИК: «Потрапити на Чемпіонат Світу було однією з моїх мрій»

Михайло Мельник

Волейбольна громада запам’ятає 14 квітня надовго. Адже саме у цей день стало офіційно відомо, що чоловіча збірна України зіграє на Чемпіонаті Світу-2022!

Президент ГО ФВУ Михайло Григорович Мельник не приховує емоцій та наголошує, що це сталося не лише завдяки дискваліфікації росії, а й завдяки рейтингу, який вибороли українські волейболісти!

– Це подія всесвітнього масштабу в Україні. І для українців таке може статися раз на 20-40 років в ігровому виді спорту.  

І цю можливість нам ніхто не дарував! Ми самі його вибороли. Взагалі, на Чемпіонат Світу завжди проводиться відбір, але не цього разу. Його відмінили у зв’язку з пандемією коронавірусу. Фіналістів обирали, посилаючись на світовий рейтинг. 

В 2016 році, коли я став президентом федерації волейболу України, а моя команда прийшла, так би мовити, до влади – чоловіча збірна України була 56-ою у рейтингу, а жіноча – 54-та! Зараз у 2022 році: чоловіки – 23-ті, а жінки – 26-ті. За п’ять років чоловіки піднялися на 33 пункти, а жінки - на 28!  

Втриматися у цьому рейтингу вкрай складно, а перескочити стільки позицій і взагалі з області фантастики.  

Раніше ми практично не грали у жодному великому турнірі. Частіше за все команда програвала на перших етапах змагань і заробляла дуже мало очок. У таких турнірах, як Євроліга ніхто не хотів брати участь, тому що потрібно було витрачати зайві гроші, зайві клопоти, зайві збори. Мої попередники цим не займалися, вони тихенько сиділи та продавали гравців закордон. 

Ніде не граючи, ми не заробимо рейтингових очок. Зараз ми граємо практично у всіх змаганнях. Навіть зараз, під час війни всі дивуються, як ми виступаємо - наші молодіжні у майже всіх вікових категоріях проводять тренувальні збори закордоном, грають у відборах на чемпіонат Європи. 

Міністерство не дає зараз ніяких коштів, але ми мусимо грати. Ми мусимо думати про майбутнє, ми мусимо показувати, що є Україна, що є український волейбол! І навіть, програвши всі ігри у тих змаганнях ми все одно отримаємо неоціненну практику та рейтингові очки. А це краще ніж зовсім не грати.

ukraine team

– Які ваші прогнози щодо виступу української збірної? 

– ФІВБ вирішила не проводити повторне жеребкування, і ми опинилися у групі А. Ця група, на мою думку - прохідна. У цій групі Сербія, а з нею ми можемо грати, це показав чвертьфінальний матч Євроволлей-2019 та турнір у Запоріжжі. У нас в групі також Туніс та Пуерто-Рико. Нам треба проходити цю групу і попасти хоча б у Топ-16. Задача мінімум – це вихід з групи. А це знову ж таки – великі рейтингові очки. Вони потрібні, щоб потрапити на відбір на Олімпійські ігри. Тільки ТОП-24 світового рейтингу матимуть право боротися за ліцензію Олімпіади. 

За всіма прогнозами, ми – «група А» гратиме у Польщі. Уявляєте, яку ми матимемо там підтримку!?

ukraine fans

– Чи відомі вже імена волейболістів, які зіграють на майбутньому турнірі? 

– 3 травня чоловіча збірна України розпочинає тренувальний збір в Естонії за фінансової підтримки естонської сторони. Граємо там спаринги з місцевою збірною та Фінляндією, і звідти вирушаємо на матчі Золотої Євроліги. Зараз у Угіса Крастіньша є список з 18 кандидатів, 14 з них – попадуть у заявку. Але це не означає, що саме ці люди будуть грати і на Чемпіонаті Світу. Хтось, не дай Бог, може отримати травму, хтось втратить форму. Шанси є у всіх інших. 

Поляки вже нас запросили спільно готуватися до фінальної частини турніру. А вони – чинні чемпіони світу! Запросили не тільки тому що у нас війна, а тому що ми ще й сильний суперник.  

ukraine team

Я впевнений, що вся наша команда на чолі з тренерським штабом буде старатися показати свій максимум. Адже до нашої команди буде прикута вся увага. Тому що, це волейбол – найпопулярніший вид спорту. Бути у лідерах волейболу – це серйозно, це заявка, що наша держава сильна та могутня!  

– Чи не завадить війна роботі федерації? 

– Ми намагаємося все організувати, все зробити. Кілька днів тому мені телефонував Сергій Назарович Бубка – президент НОК, та питав чому я не звертаюся до олімпійського комітету про допомогу, адже вони готові підтримати нас. Я йому сказав, що чекаю офіційного листа від ФІВБ про участь на Чемпіонаті Світу. І тоді, ми обов’язково звернемося до НОКу про допомогу. Зараз і ФВУ, і НОК, і Міністерство повинні зробити все, щоб наші хлопці підійшли до світового форуму у найкращій формі. Щоб українські волейболісти на своєму фронті «відстрілялися» як найкраще! 

І сподіваюсь, що у нас буде всебічна підтримка, в тому числі і президента України.  

ukraine team

Відверто кажучи, це була одна з моїх мрій – потрапити на Чемпіонат Світу! Я дуже радий, що це сталося в той час, коли я є президентом ФВУ. Це означає, що і я, і моя команда недарма працювали! Я хочу подякувати всім причетним: лікарям, працівникам федерації, працівникам профільного міністерства, тренерам, гравцям, співробітникам обласних федерацій, віце-президентам ФВУ, Виконкому, прес-службі! Це наша спільна перемога! 

Я ще раз зазначу, ця перемога – не гуманітарна допомога, ми вибороли це право завдяки рейтингу! 

Останній раз на Чемпіонаті Світу Україна була у 1998 році у Японії. Там було 12 команд, і вони посіли 10-те місце. Після того, ми навіть мінімального шансу не мали потрапити туди. 

Тому, я ще раз хочу привітати всю волейбольну Україну. Це велика перемога! Це дійсно велика подія!

Бесіду вів Михайло Балтакса, прес-служба ГО ФВУ