Перейти до основного вмісту
x

Ігровий сезон 2022-2023: яким він буде

Володимир Дубинський

Президент ПВЛУ Володимир Дубинський – про майбутній чемпіонат, його учасників та спонсорів, національні збірні і заповітну мрію.

Як ми вже повідомляли, 28 червня у форматі ZOOM-конференції відбулося засідання виконкому Федерації волейболу України.

На ньому обговорили не лише результати минулого сезону, а й плани щодо майбутнього.

В сезоні 2022-2023 8 жіночих та 8 чоловічих команд Суперліги змагатимуться у складі новоствореної Професіональної волейбольної Ліги України. (ПВЛУ). Президентом ПВЛУ було обрано Володимира Михайловича Дубинського. Генеральним директором Ліги став Андрій Степанович Льопа. Саме на його плечі ляже технічне проведення всього чемпіонату, організація заходів, координація роботи суддів, роботи мовлення, показів, повторів, залів, оренди, ремонтів тощо.

Як вже не раз згадувалося, головна мета ПВЛУ – це популяризація та розвиток вітчизняного волейболу. І не дивлячись на повномасштабне вторгнення росії на територію України, ніхто зі співзасновників Ліги не відмовився від своїх планів та цілей. Навпаки, з кожним днем волейбольна громада нашої країни лише ще більше згуртовується для реалізації поставленою задачі.

«Створення Професійної волейбольної Ліги України ми проговорювали з клубами, які виступали минулого сезону ще до  військових дій. І все було готове. Ми готувалися, що сезон 2022/23 у жіночому волейболі проводитиметься у ПВЛУ. Її засновниками виступила низка клубів. Це громадське об'єднання, де ідея була в тому, що її створюють клуби Суперліги як жіночі, так і сьогодні вже чоловічі. Він має проводити чемпіонати, розвивати волейбол. Це нова структура з новим сучасним баченням. Ми взяли за основу досвід польської ліги та вивчали досвід інших професійних європейських волейбольних ліг. Основна ідея, з якою погодився президент ФВУ Михайло Мельник - Федерація повинна займатися насамперед збірними командами від будь-якого віку до основних команд і займатися дитячим волейболом. Сьогодні професійний волейбол, як і інші види спорту, досить затратна історія. Ми довго до війни спілкувалися і з владними структурами, обласними федераціями, з головами обласних рад. Знаходили підтримку серед усіх, що волейбол в Україні може стати одним із провідних видів спорту нарівні з футболом, баскетболом. І глобальним завданням було створення якоїсь професійної структури. В її основі стоятиме комерційна зацікавленість спонсорів, які зможуть підняти проведення таких турнірів на новий якісний рівень. Війна однозначно внесла свої корективи у всі ці плани. Це найжахливіша подія для всієї країни. Для нас це був шок. На початку здавалося, що про якийсь волейбол чи баскетбол ми можемо говорити — треба захищати батьківщину. Усі багато наших тренерів та хлопців сьогодні на передовій. Через два місяці після початку військових дій мені зателефонував Михайло Григорович і запитав у мене про плани та бачення чемпіонату. І ми однозначно ухвалили рішення, обговорюючи з тренерами, спонсорами, командами, що Україні не менш важливо, щоб спорт — це теж один із фронтів, де треба піднімати рівень та рейтинг. Інакше Україна випала б із усіх рейтингів. Тому було ухвалено рішення спочатку підтримати збірну. Чоловічі, жіночі, юнацькі вийшли і досить сказати, що вперше за 25 років чоловіча збірна з волейболу вийшла у фінал Чемпіонату світу. Це грандіозна подія. Жіноча команда сьогодні повністю оновлюється. Зараз це молодіжний колектив і водночас є досвідчені гравці, які його підтримують. Тобто, всі завдання були сконцентровані на тому, що волейболу жити. Згодом і президент країни підтримав. 

Чемпіонатам бути, і вони мають проводитися на території України навіть у такий непростий та воєнний час. Для організації чемпіонату України вже цього сезону ПВЛУ готується і докладає максимум зусиль. Наші спонсори готові спонсорувати цю лігу», – розповідає президент ПВЛУ. 

На сьогоднішній день заявки на участь у ПВЛУ подали 8 чоловічих клубів: «Барком-Кажани» (Львів), «Епіцентр-Подоляни» (Городок), «Прометей-Дніпро», «Юракадемія» (Харків), «Житичі» (Житомир), ВК «МХП-Винниця» та «ДСО-ЗУНУ-Динамо» (Тернопіль). 

Та 8 жіночих: СК «Прометей», «Аланта» (Дніпро), «Волинь» (Волинський край), «Добродій-Медуніверситет-ШВСМ» (Вінниця), «Галичанка-ЗУНУ» (Тернопіль), СК «Балта» (Одеська область), Збірна України U-15 (2008-2009 р.н.) та Збірна України U-17 (2006-2007 р.н.). 

В новому сезоні заплановано проведення повноцінного регулярного чемпіонату у три кола та ігри плей-офф. Турнір розпочнеться наприкінці вересня-на початку жовтня і має завершитися до 30 квітня. Всі матчі вітчизняної Суперліги будуть проходити у місті Чернівці! Саме там з’явився сучасний спортивний комплекс, який відповідає всім нормам та який готовий став домівкою для команд ПВЛУ. Зал також буде оснащений табло, системою відео-повторів, терафлексом, і навіть, бомбосховищем на 200 осіб.

Було також вирішено, що всі ігри української Суперліги будуть проходити у певний час: в будні дні о 18:00 та о 20:30, у вихідні дні: о 14:00 та о 16:30.

Всі матчі без виключення будуть транслюватися на ютуб-каналах. Наразі, також ведуться переговори з низкою телевізійних компаній.

Титульними спонсорами елітного дивізіону стали компанія DMART та «Будінвест». Тепер жіночий чемпіонат матиме назву Суперліга-Дмарт, а чоловічий – Суперліга-Будінвест.

Федерація волейболу України продовжить займатися насамперед національними збірними України та збірними командами різних вікових груп, дитячим волейболом та чемпіонатами України Вищої ліги, Першої та Другої ліг.

На засіданні виконкому Федерації волейболу України також обговорили майбутнє збірних України. Угіс Крастіньш залишається головним тренером чоловічої збірної. Іван Пєтков – головний тренер жіночої збірної. А Андрій Романович був призначений на пост наставника збірних U-15 та U-17.

Президент ПВЛУ вкотре зазначив, що має не просто мрію, а ціль – Україна має стати учасником Олімпійських ігор: «Головна моя мрія – всі знають – стосується волейболу, особливо жіночого. Я намалював собі 8 років, щоб встигнути це ще побачити, щоб збірна України, вперше в історії України, взяла участь в Олімпійських іграх, Це завдання-мрія, мета-мрія. А, мабуть, найближча мрія, у найближчі 2-3 роки – українська збірна має увійти до ТОП-10 збірних Європи, а можливо й світу. Ми вже зовсім поряд. Я точно знаю, що все буде – Україна! Ми точно переможемо! Слава Україні!»

ВОЛОДИМИР ДУБИНСЬКИЙ: ЗАВДАННЯ – ПОТРАПИТИ ЗБІРНІЙ УКРАЇНИ НА ОЛІМПІАДУ