Перейти до основного вмісту
x

І знову «сербська підніжка»

Ковачевіч

Свої виступи на чемпіонаті світу чоловіча збірна України розпочала з прикрої поразки

ЧС-2022. Група А. 1-й тур.

УКРАЇНА – СЕРБІЯ – 0:3 (26:28, 21:25, 20:25)

Україна: Тупчій (набрав 9 очок), Синиця (1), Семенюк (8), Плотницький (17), Ковальов (4), Дрозд (6); Канаєв (л), Полуян (5).

Сербія: Атанасьєвіч (7), Йововіч (1), Подражчанін (10), Ковачевіч (11), Івовіч (11), Лісінац (3); Катіч (л), Машуловіч (1), Петковіч (1).

Ейси: 3-7. Блоки: 7-4.

Хоч як прикро, але історичний для себе чемпіонат світу нинішнє покоління українських волейболістів розпочало на мінорній ноті. Справді прикро, оскільки, в цілому, наші хлопці продемонстрували достатньо змістовний волейбол, виявили стійкий характер і об’єктивно заслуговували на те, щоби кінцевий рахунок на табло був абсолютно іншим. Однак все зіпсували, насамперед, власні помилки. Особливо на подачах та прийомах…

Швидко «відійшовши» від нервового провалу – 2:7, надалі підопічні Угіса Крастіньша досить успішно взялися реалізовувати певні передматчеві завдання, вправно «зачохливши» провідного бомбардира сербів Алєксандара Атанасьєвіча та видавши їм справжній «стрес-клас» від Юрія Семенюка. І хоча невдачі Атанасьєвіча намагалися вправно компенсувати Урош Ковачевіч та Марко Івовіч, українські волейболісти продовжили невблаганно «розривати» чужий захист разючими влучаннями з різних боків. Тому коли після чергового з них, у виконанні Василя Тупчія, рахунок став – 24:22, здавалося, у стартовому сеті вони свого вже не віддадуть.

Та ба… Серія прикрих власних помилок, зрештою, всі попередні відчайдушні старання таки звела нанівець і, як наслідок, серби повернули собі психологічну рівновагу. Плюс, після грамотних підказок наставника Ігора Колаковіча, вони ще й урізноманітнили атакуючі дії, на повну застосувавши свою завидну колективну зіграність та індивідуальну майстерність. Відповідно, не на жарт «розійшовся» досвідченіший 34-річний Марко Подрашчанін і, паралельно, на відміну від першої партії, у другій українцям вже не вдалося видати жодного результативного блоку.

Третій сет також розпочався для «синьо-жовтих» не найліпшим чином. Однак коли на повну задіяв свою потужну «гармату» Олег Плотницький і вдало вийшов на заміну Тимофій Полуян, їм вдалося зрівняти рахунок після неприємних «-4». Проте у кульмінаційний момент у наших волейболістів знову посипалися прикрі помилки. Тож хоча у бажанні боротися до останнього їм не відмовиш, і в цій партії заключне слово залишилося за їхніми суперниками…

Таким чином, після двох запеклих «п’ятихаток» в очних зустрічах на чемпіонатах Європи 2019 і 2021 роках, цього разу задля перемоги збірній Сербії вистачило і трьох сетів. Тобто, образно кажучи, вчергове нарвалися на «сербську підніжку»…

Утім, нічого страшного не сталося. Головні матчі в української команди ще попереду, і найближчий із них – 29 серпня проти загадкової збірної Тунісу, котра в своєму стартовому поєдинку на чемпіонаті світу дещо несподівано переконливо здолала волейболістів Пуерто-Рико – 3:0 (25:19, 25:17, 25:20).

ВБОЛІВАЙМО ЗА ЗБІРНУ УКРАЇНИ РАЗОМ!!!