FVU - Facebook FVU - Facebook

logo-iliga-menЯк відомо, минулого тижня львівський «Барком» став переможцем чемпіонату України серед команд першої ліги, випередивши «Зубр» з Попасної та сумський «Хімпром-УНІВЕР-2». Крім того, львів’яни разом із «зубрами» завоювали путівку до вищої ліги. Прес-служба ФВУ поспілкувалася з головним тренером «Баркому» Михайлом ХОМОЮ стосовно завоювання малих золотих нагород.
khoma- Михайло Миколайович, які емоції викликала перемога в чемпіонаті?

- В перші миттєвості не могли повірити, що це таки відбулося. Але з іншого боку, ми дуже серйозно налаштовувалися на боротьбу за перемогу, зокрема на нашого головного конкурента – «Зубр». Цю команду ми розібрали чи не на молекулах. Хлопці грали на куражі, показали, як на мене, відмінну гру та впевнено, з великим відривом перемогли. А перемагати в чемпіонаті це дуже приємно (посміхається).

- Як Ви вважаєте, завдяки чому «Баркому» вдалося перемогти?

- Завдяки плідній праці, сумлінному відношенню гравців до тренувальному процесу, до ігор. Наша команда має сплав досвіду та молодості, причому молоді тягнуться за досвідченими, і завдяки цьому прогресують і самі гравці, і команда. До того ж хлопці мали дуже велике бажання перемогти. Все це в комплексі призвело до успіху.

- Взагалі-то це великий успіх в історії львівського волейболу?

- Однозначно. Досить довго не було таких перемог. Із успіхів радянського періоду згадується перемога львівської команди в Чемпіонаті УРСР 1970 року. За цим послідував вихід в першу радянську лігу 1978 році.

- Хто допомагав команді досягти цієї перемоги?

- Ця перемога стала можливою завдяки великій зацікавленості та підтримці президента ВК «Барком» Олега Володимировича Барана. Він доклав максимум зусиль, щоб команда могла зосередитися лише на волейболі. Олег Володимирович наш основний спонсор та натхненник наших перемог. Велике йому спасибі. Але одному, звісно важко, нести на собі фінансування команди. Хотілось, щоб хтось допомагав йому, тим більше, що «Барком» вийшов на новий рівень – у вищу лігу.

- Розкажіть, хто виніс головне навантаження переможного сезону?

- В основному складі частіше грали: перші темпи - капітан команди Андрій Посікіра та Володимир Пилипів, догравальники – Юрій Флюнт та Олег Ратушняк, зв’язуючий – Андрій Ваврук, діагональний – Владислав Лазарчук та ліберо Микола Борис. На заміну виходили: догравальники - Андрій Шиманський, Роман Знак та Андрій Ткачук, перші темпи - Дмитро Скляренко та Мар’ян Кадюк, діагональний Максим Кузьмін та зв’язуючий Захар Зембіцький.barkom-lviv

В основному це вихованці волейбольних шкіл Львівщини – ДЮСШ «Автомобіліст» (директор – Олександр Бібер), ДЮСШ таких міст, як Броди, Соколяни та Жидачів. Ще два волейболісти представляють Закарпаття - вони навчаються у вузах міста та грають за «Барком». Взагалі-то хочу подякувати всім тренерам, які брали участь у вихованні волейболістів команди.

- Які задачі ставитимуться перед «Баркомом» у майбутньому сезоні?

- Конкретної бесіди з президентом клубу ще не мав, але гадаю, принаймні закріпитися у вищій лізі. Новачку завжди важко на новому рівні, тим більше, що серед суперників колективи, які не перший рік грають у вищій лізі.Прес-служба ФВУ.