FVU - Facebook FVU - Facebook

Збірна України поступилася збірній Голландії в матчі 2-го раунду кваліфікації чемпіонату світу-2018, яка проходить в Баку, та втратила шанси на потрапляння у фінальну частину змагань.

Голландія – Україна – 3:1 (30:28, 18:25, 25:13, 27:25)

Голландія: Белієн 11, Плак 10, Де Кройф 13, Балкенстейн-Гротхейс 8, Слотьєс 23, Дейкема 2; Стам-Пілон (л), Схот, Столтенборг 1, Бьойс 15. Тренер – Джеймі Моррісон.

Україна:  Трушкіна 5 (4 – атака, 1 – блок, 0 – подача), Степанюк 6 (6,0,0), Кодола (к) 14 (13,1,0), Перетятько 2 (2,0,0), Дорсман 5 (5,0,0), Рихлюк 27 (25,2,0); Степанчук (л), Денисова 2 (1,0,1), Козлова 3 (2,1,0). Тренер – Гарій Єгіазаров.

Судді: С.Станішіч (Швейцарія), Б.Муха (Хорватія).

Тривалість матчу: 109 хв. (33+26+21+29).

Набрані очки: 100-91 (атака – 59-58, блок – 16-5, подача – 7-1, помилки суперника – 18-27).

2 червня. Баку. Палац ігрових видів спорту. 250 глядачів.

Як вже не раз говорилося, матч із Голландією мав для збірної України статус фінального, і тільки перемога в ньому залишала шанси продовжити боротьбу за потрапляння у фінальну частину. І, забігаючи наперед, відзначимо, підопічні Гарія Єгіазарова мали доволі високі шанси добитися перемогу в матчі з однією з топ-команд світового волейболу. Але про все по порядку.

ПАРТІЯ ПЕРША

На відміну від матчу зі збірною Азербайджану українські волейболістки не розкачувалися. М’яко кажучи. Вже з перших розіграшів наша діагональна Олесі Рихлюк почала трощити захисні порядки суперниць. 4:0 – два удари від Рихлюк та подвійний блок з ії участю. Партнерки в тому ж дусі. 7:2 – після блоку-ауту Анни Степанюк. З перевагою в п’ять баллів збірної України команди відправилися на перерву. Зрозуміло, що зберегти таку перевагу в матчі з такою команду як Голландія не кожній команді під силу, а ось грати на рівних, як показав перебіг подій, цілком реально. Наздогнали голландки нашу команду швидко – вже на позначці «10». Але віддавати гру українки не були налаштовані, навіть навпаки. 14:12 – атака Анни Степанюк, 17:16 – постріл Надії Кодоли, 21:19 – Олеся Рихлюк завершила зусиллям подруг по команді. Джеймі Моррісон вимушений брати тайм-аут. Але українки відпрацювали в захисті і мали відмінні шанси збільшити перевагу. Не добили. Суперник свої шанси реалізував – 21:21. І тепер вже Гарій Єгіазаров взяв паузу.

Першими сетбол завоювали голландки – 24:23. Олеся Рихлюк, вміло зігравши від блоку, зрівняла рахунок. Через кілька розіграшів після ії удару вже українська збірна завоювала сетбол. Знов не реалізували шанс в нападі. Команди були достойні один одного, роблячи час від часу фантастичні сейви. Останнє слово в цій партії, на жаль, за суперниці. Спочатку Лоннеке Слотьєс завоювала право на сетбол, а потім завдяки голландському блоку він був реалізований – 30:28.

Суперник переміг і навіть 13 баллів нашої діагональної не допомогли.

ПАРТІЯ ДРУГА

Друга партія завершилася більш прозаїчно і на користь збірної України, але для того, щоб так сталося, треба було важко попрацювати, адже голландська збірна не той суперник, який не бореться.

В цій партії функції лідера нападу перейшли від Олесі Рихлюк до Надії Кодоли – 7 очок набрала вона в цій партії, не допустивши при цьому жодної помилки. Після одного з ії точних ударів перевага сягнула трьох очок – 11:8. Світлана Дорсман із другої зони – 13:10.  Але в цей момент голландська збірна знайшла, чим відповісти. 16:15 – мінімальна перевага України. А потім нашу команду було не зупинити. І подача, і блок, і атака все це в комплексі принесло перемогу українкам і в кінцівці, і партії в цілому. А суперник не витримав напруги і почав помилятися. Крапку в партії поставила Олеся Рихлюк – 25:18.

ПАРТІЯ ТРЕТЯ

Звісно, після такої потужної другої партії, повинен наступити спад, перш за все емоційного характеру. 13:25. Втім, за спадом завжди йде підйом. І він відбувся.

ПАРТІЯ ЧЕТВЕРТА

Спочатку партії трохи попереду постійно були голландські волейболістки – 4:2, 8:5. Україна, як і суперниці в першій партії, наздогнала лідера на позначці «10». Зусиллями гравця бразильської «Рексони» Анне Бьойс голландки знову попереду – 13:10. Здавалось, маючи чотири очки переваги в кінцівці (20:16), суперник доведе матч до впевненої перемоги. Але, як говорять, не так сталося, як гадалося. Українські волейболістки навіть не думали просто догравати матч. Спочатку про це гучно заявили догравальниці – Надія Кодола та Тетяна Козлова. 20:18. А потім і вся команда, яка самовіддано попрацювала в захисті. Неймовірний за красотою розіграш завершився майстерним блок-аутом Олесі Рихлюк. 21:19. Але знов «+3» у суперниць – 22:19.  Потрійний постріл від діагональної – 23:23. І вітаннячко від Надії Кодоли, яке позначило сетбол. 24:23 – на користь України. Ще один м’ячик – і тай-брейк, де шанси спрогнозувати нереально. Але кінцівка за суперником. Не впоралися за Анне Бьойс, яка раз за разом своїми націленими ударами знаходила незахищені місця на нашій задній лінії.  27:25 – перемога Голландії, яка поставила шлагбаум на нашому шляху на Мундіаль.

Але Україна була достойним суперником, що не може не радувати напередодні Євроліги та чемпіонату Європи також.

Чемпіонат світу-2018. Відбірковий турнір. 2-й раунд

Група Е. Баку. Палац спортивних ігор

День 1. 30 травня

14.00. Данія – Нідерланди – 0:3 (12:25, 13:25, 9:25)

16.30. Азербайджан – Норвегія – 3:0 (25:15, 25:10, 25:6)

19.00. Ізраїль – Україна – 0:3 (22:25, 20:25, 11:25)

День 2. 31 травня

14.00. Нідерланди – Норвегія – 3:0 (25:11, 25:14, 25:13)

16.30. УКРАЇНА – Азербайджан – 0:3 (17:25, 17:25, 21:25)

19.00. Данія – Ізраїль – 0:3 (22:25, 19:25, 18:25)

День 3. 1 червня

14.00. Норвегія – Україна - 1:3 (21:25, 25:22, 14:25, 17:25)

16.30. Азербайджан – Данія - 3:0 (25:12, 25:14, 25:14)

19.00. Ізраїль – Нідерланди – 1:3 (19:25, 11:25, 25:22, 15:25)

День 4. 2 червня

14.00. Данія – Норвегія – 1:3 (25:21, 15:25, 23:25, 15:25)

16.30. Ізраїль - Азербайджан – 0:3 (9:25, 14:25, 18:25)

19.00. Голландія – Україна – 3:1 (30:28, 18:25, 25:13, 27:25)