FVU - Facebook FVU - Facebook

«Хімік» поступився сербській «Візурі» в матчі 1/8 фіналу Кубка ЄКВ і завершив боротьбу в цих змаганнях.

Нагадаємо, що згідно з рішенням ЄКВ - після неявки сербської команди на матч, запланований в Южному 7 лютого - переможець пари визначався за підсумками гри без глядачів на нейтральному майданчику в боснійському місті Брчко, що в 170 км від Белграда.

«Візура» (Белград, Сербія) - «Хімік» (Южне, Україна) - 3:2 (25:14, 23:25, 23:25, 25:20, 15:8)

«Візура»: Цірович 6, Лазович 16, Кочіч 12, Еріч 21, Лозо 14, Алексіч 18; Пусіч (л), Веселінович. Тренер - Йовіца Цветкович.

«Хімік»: Дрозд 8, Політанська 6, Дудник 7, Молодцова 7, Чернуха 17, Томіч 12; Степанчук (л), Сильченкова 1, Нємцева. Тренер - Андрій Романович.

Судді: М.Янакієв (Болгарія), А.Баткаі-Катона (Угорщина).

Тривалість матчу: 117 хв. (21+29+28+24+15).

Набрані очки: 111-92 (61-41 - атака, 16-13 - блок, 11-4 - подача, 23-34 - помилки суперника).

Позитивний прийом: 40% -30%.

23 лютого. Брчко. Спорткомплекс «Магніт». Без глядачів.

Початок матчу не склався для «Хіміка» - дві помилки в прийомі. Зусиллями Міни Томіч і Алли Політанською, яка повернула супернику боржок, «Хімік» зрівняв рахунок - 2:2. Але саме помилки в прийомі завадили южненський команді вести контргру. Сербські ж волейболістки звели кількість промахів до мінімуму. 11:6 - після помилки Катерини Дудник. До другої перерви 16:9. Знайти свою гру в першій партії «Хімік» так і не зумів. З позитиву варто відзначити блок, як кажуть, в шнурки від Інни Молодцовой та  Алли Політанської. 25:14 - перший сет за «Візурою». У кінцівці сету Андрій Романович закликав підопічних боротися до кінця з тим, щоб на другу партію вийти в хорошому тонусі. І це вийшло.

Катерина Дудник впоралися на блоці зі Сладьяною Еріч - 2:0. Суперник наздогнав - 3:3, але настрій вже зовсім інший. Після удару Міни Томіч 5:5, а ось її співвітчизниці двічі помилилися, намагаючись обіграти блок «Хіміка» - 7:5. І Йовіца Цветкович, не чекаючи технічної перерви, вимушений брати тайм-аут для своєї команди. Допомогло лише на короткий період. Незабаром зусиллями Дар'ї Дрозд та Алли Політанської перевага української команди зросла до чотирьох очок - 11:7, а до другої перерви до шести - 16:10. Здавалося, результат партії вирішений, але... Стався збій в нападі, довелося навіть замінити Міну Томич, коли сербська команда скоротила відставання до двох балів - 18:20. Ну нарешті - знялися. Анастасія Чернуха скинула м'яч за спину суперниць. Але нервової кінцівки не уникли. 22:24 - ще один тайм-аут «Хіміка». Атака Еріч - 23:24. І лише помилка «Візури» на подачі дозволила видихнути. 23:25. «Хімік» зрівняв рахунок у матчі - 1:1.

У третій партії справжня заруба - 3:4, 6:4, 7:8, 8:11, 13:16, 18:18, 22:21. Але в кінцівці нерви виявилися міцнішими саме у волейболісток «Хіміка». Дуже своєчасно запрацював блок. Спочатку южненська «сімка» Інна Молодцова закрила «сімку» бєлградську - Катарину Лозович, потім в тому ж дусі виконала елемент Катерина Дудник. І ось уже мінімальна перевага у «Хіміка» - 23:22. Йована Кочіч відповіла не менше яскраво, забивши м'яч у «три метри». Але знову на вістрі Дудник, цього разу в атаці. Ще один м'ячик. Волейболістки «Хіміка» встояли в захисті, як не намагався пробити суперник наші оборонні редути. І право гріх було в такій ситуації промахнутися Анастасії Чернусі. І вона вколотила м'яча в майданчик - «4 по 4». І знову 25:23 на користь «Хіміка». А ніхто і не говорив, що буде легко. 2:1 - «Хімік» вийшов вперед.

Для виходу в чвертьфінал залишалося виграти одну партію. Більш-менш рівна боротьба йшла до середини четвертого сету. Потім, як і в кінцівці третього, стався збій в нападі. Не обійшлося і без своїх помилок. 16:12 до другої перерви. Після ейсу Міни Томіч відрив скоротився до двох очок - 15:17. Але кінцівка все ж за «Візурою» - 25:20. І тепер учасника чвертьфіналу повинен був визначити тай-брейк. П'ятий тай-брейк в п'ятому єврокубковому матчі нинішнього сезону. Краснодарському «Динамо» «Хімік» двічі програв, у «Тирговіште» - двічі виграв.

На старті п'ятої партії - 1:6. Ніяк не могли налагодити прийом. Андрію Романовичу довелося взяти другий тайм-аут. І його підопічні, здавалося, піднеслися духом. На серію подач Йовани Кочіч тією ж монетою відповіла Інна Молодцова. 6:5 - «Хімік» в гонці. Перейшли, програючи 6:8...

Але програли і кінцівку - 2:7.

15:8 - завершився матч помилкою «Хіміка» на прийомі.

3:2 - перемога «Візури» перервала серію з чотирьох єврокубкових сезонів, коли южненська команда постійно виходила в чвертьфінал.

І, на жаль, зірвалася в 1/4 фіналу зустріч «Хіміка» з казанським «Динамо», за який зараз виступає вихованка южненського волейболу Марина Марюхніч.

Прес-служба ФВУ за матеріалами офіційного сайту ВК «Хімік»