FVU - Facebook FVU - Facebook

Головний тренер ВК «Хімік» Андрій РОМАНОВИЧ відповів на питання преси напередодні матчу 1/8 фіналу Кубку ЄКВ із сербською «Візурою». Матч, як відомо, відбудеться 23 лютого в боснійському місті Брчко.

- Незважаючи на те, що команда молода, проте, з хорошою підготовкою, з хорошою базою, з хорошим досвідом, в тому числі і в Лізі чемпіонів, і в молодших збірних країни - три волейболістки «Візури» - срібні призери юніорського чемпіонату Європи минулого року, - зазначив наставник.

Суперник - дуже потужна і дуже серйозна команда. Легко точно не буде.

- На кого з гравців варто звернути особливу увагу?

- №1 - діагональна Сладьяна Еріч. Найдосвідченіший гравець команди, найбільш гострий, найбільш завантажений в атаці. Так як вона колишній гравець першого темпу, то їй властиво неординарна гра саме на позиції діагонального - тому з нею буде складніше. Хоча в принципі все нападники там досить потужні, достатньо хорошого рівня і досить добре навчені. Командні дії у них на дуже високому рівні.

- Команда дуже молода - тринадцять гравців 1997 року і молодше. Для кого це плюс - для нашої команди, або для суперника? Як цей фактор може вплинути на результат?

- В першу чергу, результат вирішує рівень майстерності. І не важливо, скільки тобі років - сімнадцять, двадцять сім або тридцять сім. Тому певний психологічний аспект у віці команди є - як позитивний, так і негативний. Негатив - це недолік психологічного досвіду, позитив - заряд енергії, велике бажання перемогти, яке набагато вище, ніж у гравців більш старшого віку. Як то кажуть, у медалі дві сторони.

- Що скажете про готовність команди напередодні єврокубкового матчу з «Візурою»?

- Ми готуємося до єврокубку, не дивлячись на матчі чемпіонату України, тому обсяг роботи в тренувальному процесі досить серйозний - йде цілеспрямована підготовка до гри з «Візурою».

- Матч з «Візурою» відбудеться на нейтральному майданчику. Чи можете якось спрогнозувати розвиток подій? Що може стати важливим в цій грі?

- Можу сказати, що буде неприємно грати при порожніх трибунах. Волейбол - для глядачів, а не тільки для результатів. На мій погляд, реальним варіантом був би такий: технічна перемога «Хіміка» з рахунком 3:0 в першому матчі і гра-відповідь у Белграді в присутності місцевої публіки. Зрозуміло, що вболівальники підтримували б свою команду, але в той же час це розбурхує нерви і змушує гравців більш концентровано поводитися на майданчику.

У будь-якому випадку, повторюся, очікуємо серйозної гри, тому що «Візура» досить непростий суперник, незважаючи на вік гравців команди. При підготовці до першої гри я акцентував на цьому увагу волейболісток. Чекати легкої прогулянки було б великою помилкою. Волейболістки «Візури» досить добре навчені і досить добре зіграні за останній період. У команди є позитивний досвід виступу в єврокубках: в минулому сезоні «Візура» обіграла вдома в Лізі чемпіонів «Канни», в нинішньому сезоні, також в Белграді, краснодарське «Динамо», що, до речі, не вдалося зробити нам.

 

 Прес-служба ФВУ за матеріалами офіційного сайту ВК «Хімік»